Japp, allt kommer från Wapnö Gård. Precis allt.

 

OM_WAPNÖ
Välkommen till en öppen gård!

Wapnö AB
Wapnö Gård 215
305 91 HALMSTAD
Telefon: 035-299 0300
Fax: 035-12 55 98
E-post: wapno@wapno.se
Org. nr. 556105-5228
Faktureringsadress: faktura@wapno.se

___________________________________

Konferens,hotell & restaurang

slottet@wapno.se

Hotell & Restaurang 035 - 299 03 00

Stefan Green
035-299 0396
stefan@wapno.se

___________________________________

Gårdsbutik

035-299 0361
gardsbutik@wapno.se

___________________________________

Försäljning & Order livsmedel

Försäljning/Order
Tel: 035-299 0310
E-post: order@wapno.se
Fax: 035-125509

Per Molin
Försäljningschef
035-299 0306
per@wapno.se 

Peter Carlsson
Mervärdesambassadör/Säljare
035-299 0313
peter2@wapno.se

Jennie Wessman
Mervärdesambassadör/Säljare
035-299 0319
jennie@wapno.se

Fredrik Carlsson (föräldraledig)
Mervärdesambassadör/Säljare
0705-125570
fredrik@wapno.se

Andrea Djupsjö
Mervärdesambassadör/Säljare
0705-125570
andrea@wapno.se

___________________________________

Gårdsmejeri

Claus Frederiksen
Mejerist
035-299 0371
mejeri@wapno.se

___________________________________

Gårdsslakteri/chark

Fredrik Karlsson
Ansvarig för slakteri/chark
035-2990362
fredrik2@wapno.se

Mick Ekegren

035-299 0316
mick@wapno.se 

___________________________________

Gårdsbryggeri och Gårdsmälteri

Juha Välitalo
Bryggare
035-299 0350
juha@wapno.se

___________________________________

Företagsfunktion

VD
Lennart E. Bengtsson
035-299 0301
lennart@wapno.se
wapno@wapno.se

Fax: 035-12 55 98

Ekonomiavdelning
Bert-Göran Persson
Ekonomiansvarig
035-299 0302
bert-goran@wapno.se

Ammi Melin
Ekonomiassistent
035-299 0303
ekonomi@wapno.se

faktura@wapno.se

Kvalitet, labb, marknad, press
Paulina Stenman
Kvalitets- och kommunikationsansvarig
035-299 0304
paulina@wapno.se 


___________________________________

Division lantbruk

Växtodling
lennart@wapno.se

Djur
Jörgen Johansson
Ladugårdsförman
035-299 0321
jorgen@wapno.se





 
 

Wapnö Gård


Vi fyller din tallrik med produkter från gården. Läs mer >>
English >>

Kontakta oss


Wapnö AB, Wapnö Gård 215
305 91 HALMSTAD
Telefon 035-299 0300
wapno@wapno.se

Kontaktlista >>

Härproducerat® från Wapnö


Härprodcerat® tar bort ett helt transportled.
GÅRDENS PRODUKTER

Öppen gård


Gården du kan besöka! Läs mer >>

Vägbeskrivning >>